ايرنا: حسين بيدار مغز با بيان اين كه نياز بازارهاي گازي و ال.ان.جي كشور چين تا پايان سال 2030 معادل بازار مصرف قاره اروپا خواهد بود، تصريح كرد: مزيت نسبي ايران نسبت به رقباي خود (قطر و روسيه) قرار داشتن در ميان دو بازار بزرگ مصرف گاز يعني چين و اروپاست و از سوي ديگر هند نيز در آينده به بزرگ ترين مصرف كننده گاز در آسيا تبديل خواهد شد.

بنا بر اعلام روز جمعه پايگاه اطلاع رساني نفت و انرژي، مدير عامل شركت ملي صادرات گاز ايران افزود: مديرعامل شركت ملي صادرات گاز ايران يكي از راهكارهاي صادرات گاز به چين را ادامه يافتن خط لوله صادراتي گاز از پاكستان به اين كشور خواند و گفت: در سفر آينده هيئت ايراني به چين، اين موضوع بررسي خواهد شد.

بيدار مغز همچنين درباره مذاكرات گازي با كشورهاي حاشيه خليج فارس گفت: اين كشورها هم اكنون داراي منابع انرژي هستند، اما پيش بيني بازارهاي بين المللي اين است كه اين كشورها در آينده نزديك، ديگر توان صادرات گاز نخواهند داشت.

** تلاش اماراتي ها براي خريد گاز ايران
مديرعامل شركت ملي صادرات گاز ايران افزود: هم اكنون توليد و مصرف گاز در كشورهاي امارات به مرز يكساني رسيده و اين كشور بخشي از نياز خود را با خط لوله و ال.ان.جي از كشور قطر وارد مي كند، اما به دليل مرزهاي نزديكي كه اين كشور با ايران دارد، ترجيح مي دهد از ايران گاز مورد نياز خود را خريداري كند، به طوري كه در دو ماه گذشته دو هيات مذاكره كننده اماراتي از دو مرجع مختلف براي خريد گاز به ايران آمده اند.

بيدارمغز با تاكيد بر اين كه هم اكنون تنها بحث باقي مانده با اماراتي ها قيمت گاز صادراتي است، افزود: ايران فرمول قيمت گاز صادراتي خود را به طرف هاي اماراتي داده و قرار شده است تا چند ماه آينده شركت هاي اماراتي خبر نهايي را به ايران دهند.

وي گفت: ايران هم اكنون پيشنهادهاي فني و اقتصادي خود را در زمينه صادرات گاز به كشورهاي بحرين و كويت نيز ارائه كرده و در انتظار پاسخ اين كشورهاست.


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.