وزیر صنعت، معدن و تجارت کمبود تولید را موجب افزایش قیمت تخم مرغ در روزهای اخیر دانست و گفت برای مقابله با افزایش قیمت تخم مرغ وزارت جهاد کشاورزی مجوزهای بیشتری را برای واردات این محصول صادر کرده است.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر ، آقای غضنفری در حاشیه جلسه کارگروه حمایت از تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران افزود: در این باره و برای مقابله با افزایش قیمت تخم مرغ وزارت جهاد کشاورزی مجوزهای بیشتری را برای واردات این محصول صادر کرده است.

وی اضافه کرد: براساس اطلاعاتی که دارم اتحادیه مربوط در بخش خصوصی مسئولیت واردات و تنظیم بازار تخم مرغ را در کمک به وزارتخانه های جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت پذیرفته است و امیدواریم براساس تعهدی که داده اند و هماهنگی انجام شده با کمیته تنظیم بازار، هر چه سریعتر محصول بیشتری در بازار توزیع کنند و قیمت ها به زودی به حالت عادی برگردد.

ْآقای غضنفری گفت: البته بخشی از کمبود تولید تخم مرغ ناشی از بیماری تنفسی حاد و انفولانزای مرغی بود که از چند ماه قبل شکل گرفته بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در همان زمان نیز وزارت بازرگانی سابق و وزارت جهاد کشاورزی تدابیری را برای مدیریت این وضع پیش بینی کردند که تا مدت زمان زیادی موفق به تنظیم بازار این محصول شده بود.

وی همچنین گفت: با امضای تفاهم نامه میان بانک صنعت و معدن و صندوق توسعه ملی، 182 طرح از طرح های اولویت دار این بانک به وسیله صندوق توسعه ملی پذیرفته شد و فکر می کنم حدود 2 و نیم میلیارد دلار از طرح های ما نیازمند تسهیلات ارزی هستند که با آن موافقت شده است که در این باره از سرعت عمل صندوق توسعه ملی و بانک صنعت و معدن تشکر می کنم.

ْآقای غضنفری افزود: روش جدیدی برای تامین تسهیلات موردنیاز به ویژه تسهیلات ارزی واحدهای تولیدی پدیدار شده است و امیدوارم برای بسته سوم حمایتی که همچنان منتظر تامین منابع آن از سوی دولت هستیم بتوانیم از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کنیم.

وی گفت: بسته سوم حمایتی شامل بازسازی های بزرگ مانند خرید فناوری و تعویض دستگاه است که ممکن است به خرید خارجی نیاز شود بنابراین تا زمانی که منابع هدفمندی یارانه ها در اختیار ما قرار گیرد امیدواریم بتوانیم از کمک های صندوق توسعه ملی در این موضوع خاص استفاده کنیم.

ْآقای غضنفری در عین حال افزود: بسته سوم حمایت از صنعت را به علت نداشتن منابع لازم شروع نکرده ایم.رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.