رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینكه در ابتدای انقلاب تأكید بر تقویت و برجسته كردن استعدادهای درخشان همانند تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، امری ضد عدالت و مساوات تلقی می‌شد، گفت: جوانان مستعد ایران اسلامی ظرفیت كارهای بزرگ در سطح جهان را دارا هستند.

به گزارش مهر آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار مدال‌آوران مسابقات جهانی ربوكاب تركیه از دانشگاه‌های سراسر كشور با تقدیر و تشكر از اعضای كاروان جمهوری اسلامی ایران، دانشجویان، اساتید، مدیران و دست‌اندركاران، این موفقیت بزرگ را تنها نمونه‌ای از موفقیت‌های جهانی دانشجویان ایرانی خواند و گفت: جوانان مستعد ایران اسلامی ظرفیت كارهای بزرگ در سطح جهان را دارا هستند و این امر وظیفه و مسئولیت دست‌اندركاران و مسئولان را بیشتر از گذشته می‌كند.

وی با اظهار تأسف از عملكرد برخی مسئولان و سیاستگذاران كه موجب خروج مغزها و استعدادهای درخشان این آب و خاك به خارج می‌شود، تصریح كرد: امیدوارم از این به بعد طوری تصمیم‌گیری و عمل شود تا استعدادها در داخل احساس بی‌انگیزه‌گی نكنند و بتوانند با امكانات و فراغتی كه برایشان فراهم می‌شود، در همین مملكت به ادامه تحصیل و كار بپردازند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینكه در ابتدای انقلاب تأكید بر تقویت و برجسته كردن استعدادهای درخشان همانند تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، امری ضد عدالت و مساوات تلقی می‌شد، گفت: دین اسلام و مكتب ما تفاوت‌های طبیعی انسان‌ها را پذیرفته و این امر رسالت ما را برای تقویت و حمایت از استعدادها و نخبگان علمی بیشتر می‌كند.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به پذیرش دانش به عنوان محور سند چشم‌انداز ۲۰ ساله كشور و نیز تجربه سالیان متمادی پس از انقلاب تأكید كرد: راه درست همین است كه بنیان توسعه، سعادت و آینده كشور را بر دانش قرار دهیم و در این راه بانوان عزیز كشور نیز با فداكاری نیمی از این مسئولیت را به دوش كشیده و خواهند كشید.

وی با تأكید بر اینكه هیچ یك از محورهای اساسی دین اسلام نظیر، عدالت، تقوا، جهاد، ضد علم و دانش نیست، تصریح كرد: همه این مفاهیم با هم و در كنار هم سعادت و پیشرفت یك كشور را فراهم می‌كنند و دانشمندان و محققان جوان ما هم موفقیت‌های خود را مدیون توكل به خدا و خودباوری می‌دانند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام موفقیت تیم‌های ایرانی مسابقات ربوكاب در میان ۵۷ كشور در تركیه را موجب افتخار و مباهات همه اقشار و دلسوزان كشور دانست و ضمن تقدیر از پیشتازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در میان تیم‌های ایرانی شركت‌كننده در مسابقات گفت: موفقیت همه دانشجویان در تمامی بخش‌های دولتی، خصوصی و آزاد شایسته تشكر و تقدیر ویژه است و بنده به سهم خود این پیروزی‌ها را تبریك می‌گویم.

در ابتدای این دیدار عبدالله جاسبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینكه هر روز خبرهای خوش بسیاری از موفقیت‌های بخش آموزش عالی كشور می‌رسد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در بخش ارائه مقالات علمی، پژوهشی ISI، اختراعات و ابتكارات و نیز توسعه آموزش عالی جمهوری اسلامی به سرعت منطقه را پشت سر می‌گذارد و در دهه آینده با دانشگاه‌های معتبر جهان رقابت خواهد كرد.

وی افزود: با وجود این زمینه مساعد و نیز جوانان مستعد، ظلم است كه نتوانیم امكانات تحصیل در سطوح عالی را برای آنان فراهم كنیم و آنان به خارج از كشور بروند.

رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.