به گزارش جهان به نقل از دیلی‌میل، نیروهای جاسوس آمریکایی در منطقه "ابت‌آباد" که نسبت به حضور بن‌لادن در آن ظنین بودند، یک برنامه پوششی واکسیناسیون را با هدف شناسایی دی‌ان‌ای شیخ اسامه بن لادن ترتیب داده بودند. این مطلب از سوی مقامات پاکستانی و ساکنان محلی نیز تایید شده است. این برنامه علی‌الظاهر برای مقابله با بیماری "هپاتیت ب" اجرا شده است.

نیروهای سیا برای پیاده‌سازی این نقشه اطلاعاتی زیرکانه، از یک پزشک پاکستانی به نام "شکیل آفریدی" استفاده کردند تا این برنامه را در مناطق فقیر ابت‌آباد آغاز کند. به این ترتیب طرح مزبور به مرور زمان در بین مردم منطقه مقبولیت یافت. آفریدی اکنون توسط استخبارات ارتش پاکستان (آی‌اس‌آی) دستگیر شده است.

بنابراین گزارش، نیروهای آمریکایی احتمال بالایی می‌دادند که شیخ اسامه در ابت‌آباد به سر برده و حتی منزل وی را نیز شناسایی کرده بودند اما می‌خواستند با به دست آوردن دی‌ان‌ای وی از طریق فرزندانش از حضور وی در این منزل مطمئن شوند. نیروهای آمریکایی پیش‌تر یک نمونه دی‌ان‌ای بن‌لادن را از طریق خواهر وی که در سال ۲۰۱۰ مرده بود، در اختیار داشتند.

ظاهرا آفریدی برای پیاده‌سازی برنامه خود رشوه‌های فراوانی به مقامات بهداشت محلی ابت‌آباد پرداخت کرده بود. وی در ماه مارس از منطقه خیبر راهی ابت‌آباد شده بود.

پس از حمله آمریکا به ابت‌آباد به شدت در روابط پاکستان و آمریکا تنش ایجاد شده، تا آنجا که آمریکایی‌ها قصد دارند ۸۰۰ میلیون دلار از کمک‌های نظامی خود به پاکستان بکاهند.

پاکستان همواره حامی گروه‌های شبه‌نظامی سلفی بوده است. این گروه‌ها مهم‌ترین عنصر در مقاومت پاکستان در برابر بزرگ‌ترین دشمن خود یعنی هندوستان به حساب می‌آیند.

رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.