تاريخ : | | نویسنده : jojo98

مهر: رئیس بنیاد معادن سنگ کوثر کشور با انتقاد از وضعیت موجود در صنعت سنگ کشور، گفت: در حال حاضر 50 درصد ارزش افزوده سنگ ایران نصیب کشور های دیگر می شود.

بهرام فیاض پور ظهر شنبه در نشست با اتحادیه ها و انجمنهای سنگ استان لرستان اظهار داشت: ارزش افزوده صنعت سنگ ایران به دلیل عرضه به صورت خام و فرآوری نشده بیشتر از آنکه نصیب کشور شود نصیب سایر کشور های دنیا می شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه جایگاه سنگ ایران از لحاظ فرآوری در دنیا بسیار ضعیف است، خاطر نشان کرد: نیاز دنیا به صنعت سنگ پنج میلیارد مترمربع است که کشور ایران می تواند بیش از 20 درصد این نیاز سنگ را تامین کند.

رئیس بنیاد معادن سنگ کوثر کشور با اشاره به میزان ضایعات صنعت سنگ در کشور از روند فعلی به عنوان یکی از مشکلات این حوزه نام برد و عنوان کرد: در حال حاضر بیش از 20 درصد از زایعات سنگ در کشور مربوط به بخش معدن و استخراج است.

فیاض پور با اشاره به ضایعات سنگ در بخش های دیگر، یادآور شد: همچنین بیش از 35 درصد از ضایعات سنگ کشور در کارخانجات فرآوری سنگ رخ می دهد.

واردات سنگ، زنگ خطری جدی برای صنعت سنگ ایران/واردات سنگ قبر از چین!

وی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر از کشورهایی مانند چین واردات سنگ به کشور داریم، خاطر نشان کرد: این موضوع برای کشور ما به عنوان یکی از کشورهای دارای قابلیت و مستعد در این حوزه یک زنگ خطر جدی محسوب می شود.

رئیس بنیاد معادن سنگ کوثر کشور با اشاره به اینکه متاسفانه حتی در حال حاضر ما در زمینه "سنگ قبر" هم از کشور چین واردات داریم، عنوان کرد: کشور چین با ورود به بازارهای بین المللی سنگ و کاهش هزینه ها در این زمینه سطح بهره وری خود را بالا برده است.

فیاض پور با اشاره به وجود توانمندیها و پتانسیلهای موجود در زمینه صنعت سنگ کشور بر ضرورت استفاده از ظرفیت اشتغالزایی این صنعت تاکید کرد و یادآور شد: همچنین این صنعت باید زمینه ساز سود آوری و ارزش افزوده در اقتصاد کشور باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید به واقعیتهای موجود در دنیا در حوزه سنگ توجه کرد، بیان داشت: ما نباید بر روی محدودیتها در این زمینه متمرکز شویم و باید با ایجاد یک محیط کسب و کار موثر دست به فرصتهای خلاقانه بزنیم.

عدم توجه به بازارمداری در صنایع سنگ شکست خورده

رئیس بنیاد معادن سنگ کوثر کشور با اشاره به برخی ویژگیهای معادن و کارخانه های شکست خورده در زمینه صنعت سنگ در کشور، خاطر نشان کرد: عدم فعالیت مفید در زمینه بازارمداری و مشتری مداری، نداشتن تحلیل درست مالی و عدم رعایت ضوابط قانونی از عوامل شکست این کارخانه ها و معادن در کشور است.

فیاض پور با تاکید بر ضرورت شناسایی و آموزش افرادی که در زمینه ارتقا و کاهش هزینه ها در صنعت سنگ توانایی دارند، بیان داشت: باید با بهبود مدیریت و کنترل فرآیندها و برنامه ریزی و استراتژی وضعیت این حوزه را ارتقا داد.

وی مشکل اساسی در این زمینه را اثر صنعت سنگ در حوزه ساختمان سازی دانست و گفت: حوزه سنگ و ساختمان سازی به طور کامل به هم وابسته و از یکدیگر متاثر هستند و در صورت عدم توجه به این حوزه بخش مسکن نیز درگیر موضوع خواهد شد.

رئیس بنیاد معادن سنگ کوثر کشور بر ضرورت توجه بیشتر به بازارهای خارجی تاکید کرد و کاستیهای موجود در این زمینه را یکی دیگر از مشکلات پیش روی صنعت سنگ دانست و بیان داشت: استهلاک بالای ماشین آلات در این حوزه یکی دیگر از موانع پیش روی صنعت سنگ است.

فیاضی همچنین به جایگاه مهم و اثر گذار لرستان در صنعت سنگ کشور اشاره کرد و ادامه داد: این استان می تواند به عنوان یک کانون مهم در این زمینه مطرح شود.

وی با تشریح توانمندیهای لرستان در این زمینه، ادامه دارد: لرستان دارای قابلیت ایجاد نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ است که باید از سوی متولیان به این امر توجه ویژه شود.رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.