تاريخ : | | نویسنده : jojo98

رييس‌کل بانک مرکزي از افزايش سقف پرداخت تسهيلات بخش توليد در بسته سياستي و حمايتي سال آينده خبر داد و با تغيير قيمت دستوري سکه مخالفت و قيمت دلار را براي سال آينده 950 تومان عنوان کرد.

به گزارش ايسنا محمود بهمني در حاشيه همايش مبارزه با پولشويي و تامين مالي تروريسم در ايران اظهار کرد: در سال 88 سهم تسهيلات پرداختي از منابع نظام بانکي به بخش توليد 35 درصد بود که اين ميزان قطعا در سال آينده افزايش خواهد يافت چون نجات کشور در توليد است و اگر توليد در بهره‌گيري کافي از ظرفيت هاي خالي فعال شود، تورم کاهش خواهد يافت.

* ذخاير ارزي براي كمك به بخش توليد

او درباره وعده‌هايي مبني بر کاهش تک‌رقمي نرخ تورم تا پايان سال گفت: اين اقدام طي يک روز و يک ماه عملي نبوده و نمي توان يک شبه چنين اقدامي انجام بدهد و تمرکز اصلي ما بر کنترل نقدينگي است و سعي داريم تا واحدهاي توليدي شرايط فعلي خود را حفظ کنند. ذخاير ارزي را براي اين هدف و تکميل واحدهاي نيمه‌کاره صنعتي و بخش توليد قرار داده‌ايم.

وي با اشاره به شفاف‌سازي‌هاي انجام‌شده در بخش مطالبات معوق بانک‌ها گفت: طي يک تا دو ماه گذشته حدود 40 هزار ميليارد ريال مطالبات معوق وصول شده که اقدام مناسبي است.

* بانك كورش موافقت اصولي ندارد

بهمني درباره راه‌اندازي بانک جديد کوروش که عنوان شده مظاهري از موسسان آن است گفت: بدون موافقت اصولي بانک مرکزي، بانکي راه‌اندازي نمي‌شود و چنين بانکي موافقت اصولي ندارد و اساسا نمي‌توان براي آن نامي متصور شد.

* افزيش نرخ دلار در سال آينده


وي درباره نرخ دلار در سال آينده گفت: برآورد ما اين است که قيمت آن از نرخ دلار 950 تومان سال جاري بيشتر باشد،‌ هرچند امسال چون قيمت ساير ارزها افزايش يافت قيمت اين ارز نيز تا حدودي بالا مي‌رود به هر حال ما بازار را آزاد گذاشته‌ايم اما از آنجا که براي دلار تقاضايي مانند گذشته متصور نيست و معاملات و واردات و گشايش‌ها به طور معمول براساس يورو و ديگر ارز‌هاي اروپايي انجام مي‌شود.

* ارائه تسهيلات 30 درصدي برخي موسسات به نام ائمه(ع)

رييس‌کل بانک مرکزي تصريح کرد: برخي از موسسات مالي و اعتباري که نمي‌خواستند نرخ‌هاي بانک مرکزي را رعايت کنند به اسم ائمه (ع)، تسهيلات 30 درصدي به مردم مي‌دادند که در بسته بانک مرکزي تمام اين راه‌ها بسته خواهد شد.

* مصلحت نيست بهاي طلا پايين بيايد

رييس‌کل بانک مرکزي درباره قيمت سکه در بازار گفت: قيمت سکه براساس نرخ طلا در بازارهاي جهاني محاسبه مي‌شود و ما مصلحت نمي‌دانيم که قيمت طلاي خود را پايين‌تر از قيمت جهاني اعلام کنيم تا به راحتي از کشور خارج شود.

* موفقيت‌هاي خوب در زمينه پولشويي

وي در خصوص مباررزه با پولشويي اظهار داشت: هرچند در طي ساليان گذشته در اين زمينه موفق نبوده‌ايم ولي در يكي دو سال گذشته موفقيت هاي خوبي حاصل شده و اگر هم پنج درصد انحراف داشته باشد نمي‌توان گفت كه موفق نبوده‌ايم.

بهمني درباره اينکه آيا مبارزه با پولشويي و چک کردن حساب مشتريان موجب سلب اعتماد مشتريان نخواهد شد، گفت: برعکس اين اقدام موجب افزايش اعتماد مشتريان خواهد بود چرا که از حمل و جابجايي نقدينگي و خطرات ناشي از آن جلوگيري خواهد شد.

* بسته در حال بررسي است

وي درباره مهم‌ترين محور بسته سياستي بانک مرکزي براي سال آينده گفت: اين بسته از سوي نهادهاي ذيربط در حال کارشناسي و بررسي است.رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.