يك استاد دانشگاه گفت: چون حجاب مورد توجه مرد است و براي او جذابيت دارد از اين رو عاملي براي ترويج مردان به ازدواج است‌.

به گزارش فارس به نقل از ستاد خبري نخستين جشنواره بين‌المللي نور، الياس كلانتري، محقق، نويسنده و استاد دانشگاه گفت: در جامعه فعلي بعضي از افراد به علت ناآگاهي به ترويج بد‌حجابي مي‌پردازند، در حالي كه اين عامل خود به تنهاي باعث از بين رفتن ارزش و بهاي زن در نگاه مردان مي‌شود از اين رو رسانه مي‌تواند با دادن آموزش در بيدار كردن اذهان عمومي تأثيرگذار باشد.
وي فعاليت كارشناسان مذهبي با رسانه در بحث تحكيم و گسترش عفاف و حجاب را امري ضروري دانست و افزود: بحث عفاف و حجاب از جمله مباحث مهم در اسلام است كه كارشناسان بايد آن را از جهات مختلف فقهي، جامعه‌شناسي، روانشناسي و اخلاقي مورد بررسي قرار داده و با تشكيل سمينارها ،همايش‌ها و جشنواره‌هايي به اين موضوع توجه كنند.
كلانتري اضافه كرد: زماني نظرات و طرح‌ها از اجرائي لازم برخوردار است كه رسانه ملي بتواند با تبليغات وسيع و آموزش كافي به نهادينه‌سازي فرهنگ عفاف و حجاب بپردازد و با صرف وقت و هزينه كافي براي طرح‌هاي فرهنگي، جامعه را به يك جامعه متعالي و پاك نزديك كند.
وي در ادامه با بيان اين‌كه خداوند بالاترين مدافع حقوق زن است‌، اظهار داشت: خداوند در زن گوهر و جمال به وديعه گذاشته و او را موجودي عفيف خلق كرده است‌.
كلانتري تكريم از افرادي كه حدود حجاب و عفت را رعايت مي كنند را ضروري دانست و افزود‌: اين امر در ترويج فرهنگ عفاف و حجاب مفيد است همچنين بايد آگاه بود جرياناتي وجود دارند كه مي‌خواهند با بي‌هويت كردن زنان، كشور ما را به سمت پوچي ، تخريب و الگوبرداري از فرهنگ غرب سوق دهند.
وي در ادامه به كتاب تاريخ تمدن اسلام و غرب از دكتر گوستا بلوبون جامعه‌شناس معروف فرانسوي اشاره كرد و گفت: گوستا بلوبون در كتاب خود اين‌گونه نوشته است «‌اروپايي‌ها رفتار بزرگوارانه با زن را از مسلمين آموخته‌اند پس نتيجه مي‌گيريم منشا تحول حقوق زنان در اروپا مسلمين بوده‌اند.»
كلانتري عفاف را عامل اصلي افزايش ازدواج و كاهش طلاق در جامعه دانست و تصريح كرد‌: هنوز در كشورهاي شرقي به علت رعايت پوشش و داشتن محجوبيت اخلاق و عفت از جايگاه و ارزش برخوردار است اما متاسفانه از طرق مختلف كه مهم‌ترين آن جنگ رسانه‌هاي غربي براي تزلزل اين اعتقاد است، ميزان طلاق در اين جوامع در حال افزايش است.
اين استاد دانشگاه در خصوص لباس ملي گفت: لباس ملي متعالي‌تر از لباس محلي صرف خواهد بود. مگر اين‌كه لباس محلي با ضوابط همراه باشد كه هم شرع و هم عرف آن را بپسندد.
وي در خصوص رنگ لباس افزود: در قوانين شرعي رنگ معيني براي پوشش وضع نشده و بيشتر وقار و حجاب مدنظر است.
كلانتري با اشاره به برگزاري جشنواره نور‌ گفت: برگزاري اين گونه جشنواره‌ها در عرصه رسانه، حركت در فرهنگ‌سازي حجاب و عفاف به شكل‌هاي مختلف است كه مسئولان بايد در اين برنامه‌ها با ارائه راهكارهاي مناسب به ترويج فرهنگ اصيل ايراني و مذهبي براساس سياست درست آن اقدامات لازم را انجام دهند.
اختتاميه نخستين جشنواره بين‌المللي توليدات رسانه اي عفاف و حجاب (نور) 9 آبان در مركز همايش‌هاي بين‌المللي سازمان صدا و سيما برگزار خواهد شد رسانه‌هاي غربي محجوبيت‌، اخلاق و عفت كشورهاي شرقي را هدف گرفته‌است.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.