تاريخ : | | نویسنده : jojo98
 احمدي‌نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگاري كه در سئوال خود از كلمه "كانديدا" استفاده كرد، گفت: "فارسي را پاس بداريد". اما احمدي‌نژاد در پاسخ به سئوال ديگري از كلمه "كانديدا" استفاده كرد كه هاشمي ثمره به وي گفت "فارسي را پاس بداريم".    

به گزارش فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور عصر امروز پنج‌شنبه در آستانه سفر به نيويورك در يك كنفرانس خبري داخلي و خارجي حاضر شد تا به سئوالات متعدد خبرنگاران پيرامون موضوعات گوناگون پاسخ دهد.

* كنفرانس خبري رئيس جمهور از طريق چندين شبكه از جمله شبكه خبر، العالم، پرس‌تي‌وي و شبكه سراسري صدا بصورت مستقيم پخش شد.

* هنگامي كه رئيس جمهور ساعت 15 و 30 دقيقه وارد سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري شد، خبرنگاران حاضر در اين سالن با صلوات از وي استقبال كردند.

* به همراه رئيس جمهور تعدادي از مسئولان رسانه‌ها از جمله حميدرضا مقدم‌فر مديرعامل خبرگزاري فارس، رحيميان مديرعامل خبرگزاري ايسنا و كاوه اشتهاردي مدير مسئول روزنامه ايران نيز حضور يافته بودند، ضمن اينكه احمدي‌نژاد را هاشمي ثمره مشاور ارشد، محمد‌زاده معاون ارتباطات دفتر رئيس جمهور، جوانفكر مشاور مطبوعاتي رئيس جمهور، جهانديده دبير شوراي اطلاع‌رساني دولت، قمري‌وفا مديركل امور رسانه‌ها و زريبافان همراهي مي‌كردند.

* احمدي‌نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگاري كه در سئوال خود از كلمه "كانديدا" استفاده كرد گفت: "فارسي را پاس بداريد". اما احمدي‌نژاد در پاسخ به سئوال ديگري از كلمه "كانديدا" استفاده كرد كه هاشمي ثمره به وي گفت: "فارسي را پاس بداريم".

* يكي از خبرنگاران در بين كنفرانس خبري به سمت احمدي‌نژاد رفت و برگه‌اي به دست وي داد كه احمدي‌نژاد با خواندن محتواي آن صفحه به مسئولان برگزاري مراسم تذكر داد كه نوبت خبرنگاران براي سئوال پرسيدن بايد رعايت شده و عدالت را اجرا كنند.

* يكي از خبرنگاران پيش از مطرح شدن سئوال خود جملاتي از امام خميني(ره) در جلسه قرائت كرد كه احمدي‌نژاد نيز در هنگام پاسخ به سئوال اين خبرنگار از وي به اين علت كه با خواندن اين جملات فضاي جلسه را متبرك ساخت، تشكر كرد.

* احمدي‌نژاد در هنگام پاسخ به سئوال دو خبرنگار در پايان پاسخ خود اشعاري را قرائت كرد.
* از ابتداي جلسه اعلام شد كه هر خبرنگار به خاطر محدوديت زمان فقط يك سئوال بپرسد اما خبرنگار فايننشنال تايمز از رئيس جمهور دو سئوال مطرح كرد و پس از وي نيز تعدادي از خبرنگاران سئوالات بيشتري از احمدي‌نژاد پرسيدند.

* خبرنگار يكي از خبرگزاري‌هاي اقتصادي در هنگام قرار گرفتن در پست جايگاه براي طرح سئوال خود به رئيس جمهور متذكر شد كه شما از رسانه‌هاي ايراني مي‌خواهيد كه فعاليت خود را در سطح جهاني گسترش دهند، اما با تبعيض در چينش رسانه‌هاي سئوال كننده اين موضوع محقق نمي‌شود. رئيس جمهور در اين هنگام از حضار پرسيد كه آيا اينگونه است كه بسياري از خانم‌هاي حاضر در سالن اين موضوع را تاييد كردند و رئيس جمهور هم گفت: اگر خانم‌ها مي‌گويند پس درست است. احمدي‌نژاد به دو سئوال همين خبرنگار پاسخ داد.

* در اين نشست خبري هيچ سئوال فرهنگي از رئيس جمهور پرسيده نشد و جدا از سئوالات سياسي تنها يك سئوال اجتماعي مطرح شد. احمدي‌نژاد در پاسخ به سئوال اجتماعي درخصوص توزيع مواد مخدر در بخشي از سخنانش گفت: بعضي‌ها در سياه‌نمايي مسابقه مي‌گذارند و در حاليكه تعداد دقيق معتادين مشخص است، مي‌گويند كه مثلا چهار ميليون معتاد در كشور وجود دارد، اينها درست نيست اگر آن طوري كه آنان مي‌گويند، باشد همين الان در جمع ما بايد ده يا پانزده نفر معتاد وجود داشته باشد.

* در حالي كه زمان برگزاري كنفرانس خبري رئيس جمهور يك ساعت و نيم اعلام شده بود، احمدي‌نژاد بيش از دو ساعت به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد، ضمن اينكه از مجريان مراسم خواست بيش از ظرفيت به خبرنگاران ديگري نيز اجازه طرح سئوال داده شود.

* يكي از آخرين خبرنگاراني كه به وي اجازه طرح سئوال از رئيس جمهور داده شد، خبرنگار خبرگزاري ايلنا بود كه احمدي‌نژاد با نام بردن از مدير عامل سابق اين خبرگزاري از اين خبرنگار پرسيد كه آيا هنوز آنجا هستند كه اين خبرنگار گفت فرد ديگري جايگزين وي شده است.

* رئيس جمهور پس از پايان پاسخ به سئوالات از زحمات خبرنگاران تشكر كرد و در هنگام ترك سالن نيز در جمع‌خبرنگاران قرار گرفت و دقايقي با آنان به گفت‌وگو پرداخت.

* در ميان گفت‌وگوي پاياني خبرنگاران با رئيس جمهور، مترجم خبرنگار بي‌بي‌سي از رئيس جمهور خواست كه خبرنگار بي‌بي‌سي را نيز با خود در سفر به نيويورك همراه كند كه اين صحبت مترجم خبرنگار بي‌بي‌سي مورد اعتراض خبرنگاران ايراني قرار گرفت و به وي گفتند بسياري از خبرنگاران ايراني نيز موفق به همراهي رئيس جمهور در اين سفر نشدند، پس چرا بايد احمدي‌نژاد خبرنگار خارجي با خود همراه كند كه اين اظهار نظر خبرنگاران ايراني مورد تاييد رئيس جمهور نيز قرار گرفت.


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.