تاريخ : | | نویسنده : jojo98

اخبار,اخبار اقتصادی , پرداخت سبد حمایتی به کارگران

 

اخبار اقتصادی - طرح پرداخت سبد حمایتی به کارگران

رئیس کارگروه تخصصی مزد وزارت کار با اشاره به اینکه مقرر شد هر ۱۰ روز یک بار جلسات کمیته مزد ۹۴ با حضور شرکای اجتماعی برگزار شود گفت: پیدا کردن راه‌کار در زمینه تقویت معیشت کارگر محور اصلی جلسه دیروز بود.

فرامرز توفیقی در گفت و گو با تسنیم درباره نتایج اولین جلسه کمیته مزد 94 گفت:بررسی ماده 41 قانون کار مهمترین موضوع این جلسه بود و مقرر شد هر 10 روز یکبار این جلسات برگزار شود.

 وی ادامه داد: بازگشت قدرت خرید جامعه کارگری به چند سال گذشته از مباحث مهم این جلسه بود. ضمن اینکه در جلسه روز گذشته هر کدام از شرکای اجتماعی تعریف خود از معیشت را بازگو کردند.مقرر شد در جلسات تخصصی یکی شدن دیدگاه درباره سبد معیشت را بررسی و به یک نتیجه واحد برسیم.

 توفیقی افزود:مقرر شد جلسات به صورت مستمر ادامه یابد، بیشتر مباحثی که قرار است در تعیین دستمزد امسال کارگران بررسی شود، تعیین دستمزد حول تبصره 2ماده 41 قانون کار است و تعریف دقیق از سبدهای حمایتی غیر معیشتی نیز مشخص شود.

رئیس کارگروه تخصصی مزد وزارت کار با اعلام اینکه توجه به قدرت خرید کارگران از مباحث اصلی این جلسه بود اظهار کرد: اینکه افزایش قیمت محصولات تولیدی کارفرمایان به شرط افزایش حقوق کارگران می تواند قابل بررسی باشد نیز در جلسه مطرح شد،تاکید شد که بدون توجه به مباحث آماری بحث تقویت معیشت جامعه کارگری مد نظر قرار گیرد.

وی اظهار کرد: ارقام مرکز آمار نشان می‌دهد هر 1000 تومان سال 1384 حال قدرتش به 273 تومان رسیده است یعنی کاهشی 73درصدی که می‌توان این را با تقسیم در یک دوره سه‌ساله به مصوبات حداقل مزد افزود و دولت با قبول وظیفه‌اش در زمینه ضلع سوم شریک اجتماعی و با اهرم‌های تشویقی نسبت به قبول این افزایش در قالب‌های موجود اقدام نماید.
اخبار اقتصادی - تسنیم

 رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.