اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

ظریف: گرین‌کارت ندارم/ اصلا دیداری بین خاتمی و سوروس انجام نشد که من رابطش باشم

محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور محمدجواد ظریف وزیر پیشنهادی امور خارجه در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی گفت: در جلسه امروز قرار بود که وزرای پیشنهادی دفاع و امور خارجه حضور داشته باشند که به دلیل طولانی شدن جلسه وزیر پیشنهادی امور خارجه، حضور وزیر پیشنهادی دفاع به جلسه فردا موکول شد.

وی افزود: در این جلسه آقای ظریف تاکید داشت که در حوزه سیاست خارجی یک نفر باید سیاستگذار باشد که آن هم مقام معظم رهبری است و ما از ایشان تبعیت می‌کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ظریف در این جلسه گفت که شاید از نظر تحلیلی نظرات متفاوتی داشته باشم، اما از نظرات رهبرمعظم انقلاب تبعیت می‌کنم و هر چه به من گفته شود، طبق قانون عمل می‌کنم.

جوکار همچنین تصریح کرد: یکی از نمایندگان از آقای ظریف سوال کرد که آیا شما به سفارت آمریکا رفته و به دنبال گرفتن گرین‌کارت بودید که ظریف این موضوع را تکذیب کرد و گفت، "گرین‌کارت ندارم".

وی ادامه داد: ظریف همچنین در این جلسه در پاسخ به سوالی درباره عدم حضورش در جنگ تحمیلی گفت: در آن زمان در آمریکا به عنوان نماینده انقلاب اسلامی حضور داشتم و با توجه به اینکه اگر به ایران برمی‌گشتم، دولت کارتر اجازه نمی‌داد که مجدد به آمریکا بازگردم لذا نتوانستم به ایران بیایم و در جبهه حضور پیدا کنم.

عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: محمد جواد ظریف در این جلسه گفت که رشته‌ تحصیلی‌اش در ابتدا کامپیوتر بوده و سپس تغییر رشته داده است؛ وی معتقد بود که آن زمان، با توجه به اینکه کشور به دیپلمات نیاز دارد، باید در عرصه روابط خارجی تحصیل کند.

جوکار همچنین گفت: یکی دیگر از نمایندگان درباره ارتباط ظریف با "جورج سوروس" سوال کرد که وی وجود این ارتباط را تکذیب کرد و گفت که می‌گویند من و آقای خاتمی در هتلی در نیویورک با جورج سوروس دیدار کرده‌ایم، چنین هتلی در نیویورک وجود ندارد؛ وی در این جلسه گفت که رابط ارتباط خاتمی و سوروس نبوده و اصل این دیدار را تکذیب کرد و حتی اصل دیدار خاتمی و سوروس را نیز رد کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: محمد جواد ظریف در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به سوالی درباره ارتباط با حسین موسویان نیز تاکید کرد که اصلا ارتباطی با وی "نداشته و ندارم". همچنین ظریف تاکید داشت که ارتباطی با فتنه 88 نداشته و ورود به حوادث آن زمان پیدا نکرده است./تسنیم

 

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.